Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashPorady

Jak dbać o meble drewniane?
Drewno jest materiałem naturalnym, które może się charakteryzować różnym stopniem twardości (wpływa na to gatunek, wiek drzewa, wilgotność drewna, układ jego włókien a nawet rodzaj podłoża na jakim rosło). Ma wiele wad, uszkodzeń i anomalii, co stanowi o jego wyjątkowości. Meble wykonane z tego surowca cechują się solidnością, trwałością i pięknem dlatego wielu z nas lubi otaczać się przedmiotami i meblami wykonanymi z drewna.
Niestety meble wykonane z litego drewna nie są tanie, dlatego warto wiedzieć jak o nie dbać, czym je czyścić i pielęgnować oraz jak użytkować by przez wiele lat nie straciły swojego naturalnego piękna i cieszyły nas swoim wyglądem.
Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenia i konserwacji mebli drewnianych jednak najlepiej konserwować je tym samym preparatem, którym zostały one pokryte. Poniżej opisane zostały sposoby czyszczenia mebli drewnianych jednak pamiętajmy, aby przed użyciem preparatu dokładnie przeczytać jego ulotkę.

Czy do łazienki nadają się meble drewniane?
Meble drewniane nadają się do łazienki, ale nie jakiekolwiek. Muszą być produkowane specjalnie do łazienki.
Wtedy są z odpowiedniego drewna lub fornirowane, a powierzchnia jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią. Producent dba o ich zabezpieczenie, więc my jako użytkownicy nie musimy się już tym zajmować. Musimy jednak na co dzień dbać o meble. Stosując niewłaściwe specyfiki możemy im zaszkodzić albo nawet zniszczyć.
Drewniane meble łazienkowe należy czyścić lekko wilgotną szmatką, a następnie wytrzeć do sucha.
Warto stosować specjalne preparaty do pielęgnacji mebli drewnianych, które zawierają wosk lub olej zabezpieczające meble przed wilgocią i kurzem oraz nadające im połysk.
Najlepszym przykładem będzie nasz zestaw łazienkowy Wood.

ul. Kroczki 3, 39-120 Sędziszów Młp., Tel.: 17 221 60 75, Tel.kom.: 0 663 63 00 11, e-mail: biuro@divameble.pl